2020.03.20.

Az uniós KKV- és lakossági hitelekre is érvényes a törlesztési moratórium

A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) a hazai vállalkozások érdekében a hitelezési tevékenységének teljes spektrumára kiterjeszti a hiteltörlesztési moratóriumot. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az MFB saját forrású hiteltermékei mellett az európai uniós pénzügyi eszközökből, a pénzügyi közvetítőkön (MFB Pontokon) keresztül nyújtott hitelek esetében sem kell - a kormányrendeletben meghatározott időszakban - kamat-, illetve tőketörlesztést fizetni. Az MFB emellett a vállalkozási hitelprogramjaiban részt vevő pénzügyi vállalkozások számára is biztosítja ezt a lehetőséget.

 

Együttműködésben a társintézményekkel, az MFB a világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében támogatja és széles körben alkalmazza a Kormány azonnali intézkedésekről szóló 47/2020. (III. 18.) rendeletében foglaltakat. A Bank a hitelezett vállalkozások és a lakossági ügyfelek számára teljes körűen biztosítja a rendeletben megfogalmazott törlesztési moratóriumot. Ennek megfelelően sem a saját forrásból nyújtott vállalkozási hitelek, sem az uniós pénzügyi eszközökből finanszírozott hitelprogramok esetében nem kell kamat-, illetve tőketőrlesztést fizetniük az ügyfeleknek - a kormányrendeletben meghatározott időszakban. A moratórium természetesen a Lakossági Energiahatékonysági Hitelprogram ügyfeleire is érvényes.

A Magyar Fejlesztési Bank az ügyfelek terheinek átmeneti könnyítése mellett felelősen gondolkozik az egyes hitelprogramokat közvetítő pénzügyi vállalkozások fenntartható működésével kapcsolatban is. Ennek megfelelően a moratórium hatályát kiterjeszti a Bankkal szerződésben álló pénzügyi vállalkozásokra is.

Az MFB szorosan együttműködik a Kormány által felállított, a Gazdaság Újraindításáért Felelős Munkacsoporttal, melynek munkáját kidolgozott javaslatokkal is támogatja. Fejlesztési intézményként mindent elkövet, hogy csökkentse a kialakult helyzet káros hatását a magyar gazdaságra és készen áll arra, hogy aktív szerepet vállaljon a járványt követő gazdaságfejlesztési feladatokban.

Forrás: mfb.hu

 

2018.09.03.

Új hitelprogram 60 milliárdos keretösszeggel kkv-k technológiai korszerűsítésére

Majdnem 60 milliárd forintos keretösszeggel megjelent a "Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitelprogram" a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében - tájékoztatta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium (PM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-t.

A program célja a mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése, hogy a vállalkozásoknak olyan finanszírozási segítséget nyújtson, amely lehetőséget teremt korszerű termék- és szolgáltatásfejlesztésre. A támogatott beruházásoknak olyan fejlesztést kell eredményezniük, ami javítja a vállalkozások technológiai felkészültségét, pénzügyi szempontból életképes és jövedelemtermelő - emelte ki az államtitkár.

Hangsúlyozta: a hitelprogram középpontjában az egyszerű, gyors átfutású, kis összegű beruházások támogatása áll, amely számos vállalkozás számára nyújthat megoldást fejlesztési elképzeléseik megvalósításához. Az elnyerhető kölcsön összege 1-50 millió forint, amely tárgyi eszközök és immateriális javak beszerzésére fordítható. Lezárt üzleti évvel nem rendelkező vállalkozások esetén a kölcsön összege 1-25 millió Ft.

A hitel futamidejét a leghosszabb maximális amortizációs idővel rendelkező eszközhöz tartozó futamidő alkalmazásával szükséges meghatározni, a kamat 0 százalék/év - ismertette az államtitkár. Hitelkérelmek benyújtására 2018. szeptember 10-től van lehetősége a fejleszteni kívánó vállalkozásoknak. 

Az önerő mértéke a projekt elszámolható költségének a 10%-a. A kérelmeket benyújtani a keretösszeg kimerüléséig lehet. 

Kamat: 0 %

Kezelési költség: 0 %

Rendelkezésre tartási jutalék: 0 %

Folyósítási jutalék: 0 %

CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a felvett kölcsön összegét kell törleszteni havi egyenlő részletekben a futamidő végéig.

Amennyiben a pályázat felkeltette az érdeklődését, keressen bizalommal a https://www.ezustkincs.com/kapcsolat/ oldalon vagy telefonon a +36 70 368 01 55 számon vagy e-mailen az  ezustkincskft@gmail.com címen.

 

Forrás: kormany.hu

2017.03.17.

Ideiglenesen szüneteltetésre kerül a Mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése célú Hitelprogram

Tájékoztatjuk a tisztelt támogatást igénylőket, hogy a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése célú Hitelprogram” című (GINOP-8.3.1-16 kódszámú) felhívás esetében a beérkezett pályázatok forrásigénye meghaladta a rendelkezésre álló keretet, ezért a hitelkérelmek befogadását ideiglenesen szüneteltetjük.

Forrás: palyazat.gov.hu

2016.10.26.

Növelték a mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességét segítő hitelprogram összegét

A Mikro, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése hitelprogram elérhető összege 44 milliárd forintról 70 milliárd forintra emelkedett a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (GINOP) keretében - közölte Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár az MTI-vel szerdán.

A pest megyei fejlesztésekre a 2014-2020-as időszakban korlátozottan áll rendelkezésre forrás, ezért a kormány egy 3,67 milliárd forint összegű hitelprogram indításáról is döntött a Versenyképes Közép-Magyarország operatív program (VEKOP) keretében, amely - Budapest kivételével - a pest megyei mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelését célozza - tette hozzá Rákossy Balázs.

Az államtitkár emlékeztetett: a pénzügyi eszközök a 2014-2020-as programozási időszakban a korábbinál jóval nagyobb szerepet kapnak. A 2014-20-as időszakban a GINOP keretében a pénzügyi eszközök és szolgáltatások fejlesztésére több mint háromszor nagyobb összegű forrás jut, mint az előző 2007-13-as időszakban.

Kiemelte: a jelenlegi ciklusban elérhető fejlesztési források kihelyezésénél a kormány kiemelt célja, hogy a vállalkozások a lehető legszélesebb körben, könnyen elérhető módon, gyorsan és minden eddiginél olcsóbban juthassanak forráshoz. A visszatérítendő támogatások terén jelentős, közel 700 milliárd forintos keretösszeg mintegy 75 százalékát hirdeti meg a kormány a ciklus első felében.

A GINOP öt tematikus célhoz nyújt pénzügyi eszközöket: a kutatás, a technológiai fejlesztés és az innováció megerősítése, az infokommunikációs technológiához való hozzáférés elősegítése és e-technológiák használatának és minőségének fokozása, a mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének erősítése, az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra való áttérés támogatása minden ágazatban, a foglalkoztatás és a munkavállalói mobilitás ösztönzése - emelte ki Rákossy Balázs.

Forrás: kormany.hu

2016.10.06.

Lassan elfogy az első 0%-os EU-hitel

Terven felüli gyorsasággal halad az MFB Pontok hálózatának bővítése, és 34 milliárd forintnyi hitelkérelem érkezett eddig a 0%-os kamatozású hitelként elérhető visszatérítendő EU-támogatásra - ismertette a Portfolio Budapest Economic Forum konferenciáján az MFB vezérigazgató-helyettese. 

  • Bertalan Sándor, az MFB vezérigazgató-helyettese az alábbi aktualitásokról beszélt előadásában: 
    • Szeptember végére sikerült 428 MFB Pontot kiépíteni, ennyi helyen érhetők el hiteltermékként a visszatérítendő EU-támogatások, amelynek első keretösszege 44 milliárd forint.
    • Fontos különbség a korábbiakhoz képest, hogy a költségek nem a végső kedvezményezetteket, a kkv-kat terhelik, és a hitelt május 26-a óta 0%-os kamatozással nyújtja az MFB.
    • Jelenleg a Takarékbank, a B3 Takarék, a Budapest Bank és az FHB alkotta konzorcium segítségével nyújtják a hiteleket, de elindult az a közbeszerzési eljárás, amelyben további partnerek bevonását, újabb pontok kialakítását tervezik.
    • Az eddigi tapasztalatok alapján főleg 150 millió forint alatti hiteligények érkeznek az MFB-hez (600 millió forint a maximum), a hitelcélok csaknem fele gépek, berendezések beszerzéséhez, több mint fele pedig komplex beruházásokhoz kapcsolódik.
    • A feldolgozóipar (23%), a kereskedelem (20%) és az építőipar (12%) a legaktívabb hitelfelvevő szektor ebben a hitelprogramban.
    • Előszűrt igényként 40 milliárd forintnyi kereslet érkezett be eddig, 34 milliárd forintnyi hitelkérelmet nyújtottak már be a cégek, 16 milliárd forintnyi hitel áll bírálat alatt, és 3 milliárd forintra szerződtek már le.
    • Számos további hiteltermék bevezetését is tervezi az MFB, így például Pest megyei gépbeszerzéseket, K+F-et, termelési kapacitások bővítését és lakossági energiahatékonyságot javító hitelprogramokat is terveznek. Több programjuk társadalmi egyeztetés alatt áll.
 
                            Forrás: portfolio.hu

2016.07.14.

"Mindenmentes Hitel" vállalkozásoknak új és használt eszközbeszerzésre, ingatlanberuházásra, haszongépjármű beszerzésre

A Mikro, Kis- és Középvállalkozások Versenyképességének Növelése Hitel célkitűzése a KKV-k versenyképességének növelése, illetve a korszerű termék- és szolgáltatásfejlesztési képességek megteremtése és bővítése. A Program célja olyan mikro-, kis- és középvállalkozások beruházásainak támogatása, amelyek pénzügyi szempontból életképesek, jövedelemtermelők, ugyanakkor a pénzpiacokon egyáltalán nem vagy nem kellő mennyiségben jutnak finanszírozási forráshoz.

Kik igényelhetik?

-egyéni és társas vállalkozások, szövetkezetek.

Mekkora lehet a hitelösszeg?

- minimum 1 Millió Ft, maximum 600 Millió Ft.

Mire igényelhető a hitel?

1.Beruházási hitel esetében finanszírozható: tárgyieszköz-beszerzés, immateriális javak beszerzése, építés (átalakítás, bővítés, felújítás), épületkivitelezés; ingatlanvásárlás (utóbbi max. a projekt 2%-áig).

2. Használt eszköz beszerzése: ha az adott eszközt a megelőző hét évben nem európai uniós vagy hazai támogatásból szerezték be.

3. Bizonyos korlátozásokkal turisztikai fejlesztési projektek is hitelben részesülhetnek (pl. szálláshelyfejlesztés, vendéglátóhelyi infrastruktúra; fürdők, üzleti turisztika stb.)

4. Mobil eszköz (pl. tehergépjármű) vásárlása: bizonyos korlátozásokkal finanszírozható.

Milyen futamidőre igényelhető?

új ingatlan beruházás, felújítás, bővítés, korszerűsítés esetén: maximum 15 év; (immateriális javak beszerzése esetén max. 5 év, használt eszköz beszerzése esetén max. 5 év).

Mit kell tudni a hitel kamatáról és a kezelési költségről?

- A hitel kamata: 0%/év. 

- Kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék, előtörlesztési díj: nem kerül felszámításra.

Mekkora önerő szükséges hozzá?

- A projekt értékének a 10 %-a (kivéve a mobil eszköz beszerzését, ott az elvárt önerő 20 %)

Bármilyen további kérdés felmerülése esetén keressen bizalommal a https://www.ezustkincs.com/kapcsolat/ oldalon vagy telefonon a +36 70 368 01 55 számon vagy e-mailen az  ezustkincskft@gmail.com  címen.

2016.06.17.

Hatalmas az érdeklődés az első uniós ingyenhitel iránt

Már mintegy 2 milliárd forintos hiteligényt rögzítettek az MFB rendszerében az illetékes szakértők és több mint 10 milliárd forintnyi további hiteligényről zajlanak az MFB Pontokban az ügyféltárgyalások - jelentette be az MFB Pontokról szóló országos rendezvénysorozat csütörtöki győri állásán Eőry Gábor. Az MFB Zrt. Értékesítés-irányítási Igazgatóság ügyvezető igazgatója azt is elmondta: a nagy érdeklődést látva még gyorsabb lesz az MFB Pontok országos megnyitási folyamata és a jogszabályban meghatározott december végi határidő előtt, már szeptemberre megnyílhat az első közbeszerzés keretében tervezett 442 MFB Pont.

A létező legjobb keretrendszert igyekeztünk összerakni, amit az uniós és magyar szabályrendszer megengedett, így született a 44 milliárd forintos keretösszegű, a "Mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése" című, GINOP-8.3.1-16 kódszámú uniós hitelprogram - hangsúlyozta Eőry Gábor. A szakértő a széleskörű finanszírozási célok és az alacsony önerő elvárás miatt azt valószínűsítette, hogy a keret rövid idő alatt kimerülhet. Tájékoztatása szerint Győrben már 3, a nyugat-magyarországi térségben pedig már 12 MFB Pont várja az érdeklődőket, de a következő hetekben még több tucatnyi hitelintézeti fiók egy részében nyílnak meg ezek a pontok.

Eljött az idő azoknak a cégeknek, amelyek szeretnének végre nagyobbat előrelépni, mert a valóban kamatmentes, hosszú futamidejű uniós hitelből ezt most el tudják érni - hangsúlyozta az új termék kivételes jellegét előadásában Takács Zoltán. Az FHB Bank vezérigazgató-helyettese úgy fogalmazott, hogy a 44 milliárd forintos keretösszegű hitel azoknak a cégeknek is rendelkezésre áll, amelyek a pénzügyi adataik miatt a múltban esetleg kiszorultak a banki finanszírozási lehetőségek közül. Takács kiemelte, hogy ennél a GINOP-pályázatnál különösen fontos szempont a kérelem gyors átfutási ideje, amelyet a könnyített fedezeti elvárások mellett az egyszerűsített elbírálási folyamat is segíteni fog.

Forrás: portfolio.hu

2016.06.01.

Mikro, Kis- és Középvállalkozások Versenyképességének Növelése Hitel 

A Mikro, Kis- és Középvállalkozások Versenyképességének Növelése Hitel célkitűzése a KKV-k versenyképességének növelése, illetve a korszerű termék- és szolgáltatásfejlesztési képességek megteremtése és bővítése. A Program célja olyan mikro-, kis- és középvállalkozások beruházásainak támogatása, amelyek pénzügyi szempontból életképesek, jövedelemtermelők, ugyanakkor a pénzpiacokon egyáltalán nem vagy nem kellő mennyiségben jutnak finanszírozási forráshoz.

A hiteltermék legfontosabb jellemzői:

  • A hitel kamata: 0%/év.

  • Hitelösszeg: minimum 1 millió Ft – maximum 600 millió Ft.

  • 150 millió Ft hitelösszegig egyszerűsített bírálati eljárás.

  • A kereskedelmi banki gyakorlathoz képest enyhébb fedezeti elvárások.

  • Hitel típusa: beruházási hitel, illetve a beruházáshoz kapcsolódó készletbeszerzés.

  • Tehergépjármű és használt eszköz beszerzése is támogatható, bizonyos feltételekkel.

  • Bizonyos korlátozásokkal turisztikai fejlesztési projektek is hitelben részesülhetnek (pl. szálláshelyfejlesztés, vendéglátóhelyi infrastruktúra;

  • A hitelfelvevők köre: egyéni vállalkozó, gazdasági társaság, szövetkezet.

  • Finanszírozott projektek megvalósítási helye: a hiteligénylő Magyarországon, de a Közép-magyarországi Régión kívül bejegyzett székhelye, telephelye vagy fióktelepe.

  • Kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék, előtörlesztési díj: nem kerül felszámításra.

  • Futamidő: új ingatlan beruházás, felújítás, bővítés, korszerűsítés esetén: maximum 15 év; (immateriális javak beszerzése esetén max. 5 év, használt eszköz beszerzése esetén max. 5 év).

  • Elvárt saját forrás mértéke: 10%